Podľa nariadení ministerstva zahraničných vecí budú ľudia musieť predkladať mená sociálnych médií a päťročné e-mailové adresy a telefónne čísla.
Pri návrhu v minulom roku orgány odhadli, že návrh sa dotkne 14,7 milióna ľudí ročne.
Niektorí diplomatickí a úradní žiadatelia o víza budú oslobodení od prísnych nových opatrení.
Ľudia, ktorí cestujú do USA pracovať alebo študovať, však budú musieť odovzdať svoje informácie.
"Neustále pracujeme na tom, aby sme našli mechanizmy na zlepšenie našich skríningových procesov na ochranu občanov a zároveň podporili legitímne cestovanie do Spojených štátov," uviedlo oddelenie.
Doteraz by tieto údaje museli odovzdať iba žiadatelia, ktorí potrebovali ďalšie preverovanie – napríklad ľudia, ktorí boli v častiach sveta kontrolovaných teroristickými skupinami.
Ale teraz sa uchádzači budú musieť vzdať svojich účtovných mien na zozname platforiem sociálnych médií, a tiež dobrovoľne detaily svojich účtov na všetkých stránkach, ktoré nie sú uvedené.
Každý, kto o svojom sociálnom využívaní médií lže, by mohol čeliť „vážnym dôsledkom prisťahovalectva“ podľa úradníka, ktorý hovoril s The Hill. Správa Trumpa najprv navrhla pravidlá v marci 2018.
V tom čase americká únia pre občianske slobody – občianskoprávna skupina – povedala, že „neexistuje žiadny dôkaz o tom, že takéto monitorovanie sociálnych médií je účinné alebo spravodlivé“, a povedala, že by spôsobila, že ľudia by sa sami online cenzurovali.
Americký prezident Donald Trump sa v roku 2016 stal kľúčovým bodom svojej volebnej kampane. Pre vysokú manipuláciu s online informáciami boli voľby považované za ovplyvnené z vonkajších krajín.
Vyzval na „extrémnu previerku“ prisťahovalcov pred a počas svojho času v úrade.
V piatok sľuboval pán Trump, že bude postupne zavádzať tarify na Mexiko, pokiaľ krajina nezastaví nelegálne prisťahovalectvo na južnej hranici USA.